050-2288288

לוגו המשרד להגנת הסביבה

היתר הדברה מספר 2230

הדברת יתושים

רוב מפגעי היתושים בבארץ נגרמים עלידי מיני  היתושים הבאים שהם גם הנפוצים בארץ  הם קולקס ,אדס,אנופלס. הקולקס-culex pipiens-  גודלו 4מ"מ מטילים את הביצים במקבצים (רפסודה)ש120-140ביצים בכל תטולה נקבה חיה כ20,30 יום לערך ומטילה כ2,3,תטולות של כ120,140 ביצים בכל תטולה יתוש הנמר האסייתי-Aedes albopictus(אדס)-היתוש בעל גוף שחור ומפוספס בפסים לבנים נמצא קרוב למקור המים אשר יכולים להיות כל כלי כיבול של מים ולו  הקטן ביותר כגון תחתית של עציץ ועד הביצים של יתןש זה יכולים לשרוד יובש וכך גם יתוש הנמר האסייתי חדר לארץ ישראל  בתוך צמיגים למיחזור  ברגע שהביצים נרטבות חלקם יבקעו.

יתוש האנופלס-Anopheies spp-  יתוש האנופלס צבעו חום כאשר הוא נמצא במצב מנוחה הוא ניצב בזווית חדה כלפי המצע מטילים את הביצים  במקבץ כ100 ביצים לערך בבודדות המצוידות בתאי ציפה אשר מאפשרים להם לצוף על פני המים ולכך משמעות בהדברה.


מחזור חיים-מחזור החיים של היתושים הוא בין שלושה שבועות ל45 יום תלוי במין היתוש והטמפרטורה .

הדברה.ההדברה היעילה ביותר היא למצוא את בית הגידול הלא הוא כלי כיבול של מים או כל מקווה מים אחר שהוא עומד חשוף מעל שבוע ליבש,פעולה זו מנטרלת את היתושים תוך כמה ימים לא יהיה דור המשך. ישנן אפשרויות נוספות אשר מיועדות למקווה מים גדולים שלא ניתנים לייבוש כגון B.T.I,שמן,ודגי גמבוזיה גם שיוש בחומרים אלו דורש ידע מאחר ויש הנחיות ברורות עם איזה חומר להשתמש על פי מקור.

הדברה על ידי ערפול-מיועד רק ליתושים הבוגרים וגם זה לזמו קצר 


    צור קשר -050-2288288

   לקבלת מידע או התייעצות:
חברת להדביר עם אמיר עובדת ברשיון:

  

   
    
מדינת ישראל
מגן דוד אדום בישראל - MAGEN DAVID ADOM IN ISRAEL

חדשות ומבצעים
 
הדברת עכברים וחולדות אורגנית ללא פגיעה בבני אדם לא רעיל לילדים ולא לחיות המחמד החומר 100% אורגני מופק מ95% קלחי תירס ו 5% תמצית סוכר לא מסוכן לא לבני אדם ולא לחיות המחמד. מאושר משרד הבריאות והמישרד לאיכות הסביבה.טואול - בניית אתרים